Alkaras se mučio, ali prošao u treću rundu Sinsinatija

Karlos Alkaras nije blistao na premijeri Mastersa u Sinsinatiju, ali je prošao dalje.

Mladi Španac je savladao Džordana Tompsona sa 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:3.

Skoro tri sata bilo je potrebno Alkarasu da nakon velike borbe preskoči prvu prepreku u Sinsinatiju.

Iako je imao brejk zaostatka u prvom setu, prvi teniser svijeta uspio je da dva puta oduzme servis rivalu i sa 7:5 povede u meču.

U drugom setu je Tompson ispustio šansu da kod 5:3 servisima izjednači, ali je potom brejkom osigurao treći set.

U odlučujućem setu nije bilo dileme, Alkaras je sa dva brejka došao do pobjede i sada čeka pobjednika meča između Imbera i Pola, koji ga je eliminisao prošle sedmice u Torontu.

Adrijano Manarino je u dva seta iznenadio Feliksa Ožea Alijasima, Emil Rusuvori je takođe mimo očekivanja sa 2:1 pobijedio ANdreja Rubljova, dok je Hubert Hurkač nakon velike borbe u tri seta savladao Tanasija Kokinakisa.