Alkaras nakon preokreta savladao Đokovića

Španac Karlos Alkaras savladao je najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića nakon preoketa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:4, u egzibicionom meču u Rijadu.

Meč je trajao sat i 52 minuta igre.

U prvom gemu prvog seta Alkaras je uspio da oduzme servis Đokoviću, ali je srpski teniser brejkovima u četvrtom i desetom gemu stigao do preokreta i vođstva u setovima.

I drugi set je počeo brejkom Alakarasa, ali je ovog puta Španac bio siguran na svom servisu do kraja seta i u desetom gemu iskoristio prvu set loptu i stigao do izjednačenja.

I u trećem setu Alkaras je prvi stigao do brejka, ali je Đoković odgovorio u šestom gemu i izjednačio na 3:3 u gemovima. U devetom gemu Alkaras je ponovo oduzeo servis Đokoviću, i sigurnim servisom u narednom gemu stigao do pobjede.

Ovo je bio šesti međusobni duel Đokovića i Alkarasa, i oba tenisera su zabilježila po tri pobjede.