Alkaras lako do polufinala

Karlos Alkaras je posljednji polufinalista US Opena.

Branilac titule je posle 150 minuta igre pobijedio 12. nosioca, Njemca Aleksandera Zvereva, 6:3, 6:2, 6:4 i tako potvrdio da je u odličnoj formi.

On će u petak za plasman u novo finale igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.

U prvom setu pri rezultatu 3:3, Zverev je imao dvije brejk lopte. Nijednu nije realizovao. I u narednom gemu stiže kazna. Alkaras dobija jednu šansu da oduzme servis rivalu i odmah je koristi. Poveo je 5:3 i onda na svoj servis riješio ovaj dio igre u svoju korist.

Najmanje drame je bilo u drugom setu. Alkaras prvi brejk pravi u trećem gemu, onda još jedan u sedmom i dolazi do velikih 2:0.

Nije se Njemac predavao, iako je zatražio medicinski tajm aut u pauzi između dva seta. Prvo je u drugom gemu propustio jednu, a onda u četvrtom gemu još dvije brejk lopte, tačnije Alkaras je fenomenalno odigrao u tim trenucima.

I onda po scenariju iz prvog seta, Španac koristi prvu šansu. Napada u devetom gemu, dolazi do 15:40 i onda sjajnim forhendom dolazi do brejka. U narednom gemu samo je rutinski priveo posao kraju.