„Ajkule“ slavile protiv SAD, Janović igrač odluke

Naša U 18 vaterpolo selekcija pobjedom je počela Svjetsko prvenstvo, koje se održava u Buenos Ajresu.

U prvom kolu grupe A savladala je selekciju SAD 13:11 (5:2, 4:3, 2:4, 2:2).

“Ajkule” su silovito počele meč, povele su 7:2, još dva puta imale su pet golova pet golova prednosti, da bi se Amerikanci serijom 5:1 vratili u meč i tri minuta prije kraja 3. čevrtine smanjili na 10:9.

Finiš je bio neizvjestan, a igrač odluke bio je Srđan Janović, koji je postigao dva posljednja gola za naš tim – za 12:10 i konačnih 13:11, minut i 52 sekunde do kraja utakmice.

Janović je sa četiri gola bio najefikasniji igrač u crnogorskom sastavu, tri je upisao Tim Perov, dva Draško Samardžić, po jedan Danilo Stupar, Andrija Roganović, Nikola Petrović i Strahinja Gojković.

U američkom timu šest pogodaka upisao je Ben Forer.

Crna Gora će u 2. kolu grupe A igrati protiv Mađarske, u noći između srijede i četvrtka, u 1.30 iza ponoći po našem vremenu.