Predsjednik DPS-a Danijel Živković čestitao je Dan nezavisnosti Crne Gore
“Poštovane građanke i građani Crne Gore, dvadeset prvog maja 2006. godine, u miru i dostojanstvu, rekli smo jednu jedinu rečenicu: mi smo svoji. To nijesu bile prazne riječi. Bio je to početak jedne odgovornosti. Odgovornosti prema precima koji su za današnju slobodu platili životom, i prema đeci koja će u ovoj zemlji odrastati slobodna”, naveo je Živković.
Kako je dodao, dvadeset godina poslije, Crna Gora stoji.
“Gradi. Napreduje. I ostaje svoja. U ovom svečanom trenutku, čestitam svim građankama i građanima Crne Gore, svim Crnogorcima, Srbima, Bošnjacima, Albancima, Hrvatima, Muslimanima, Romima i svima koji ovu zemlju zovu domom. Jer svi smo Crna Gora. Svi smo snaga naših predaka i zalog naše budućnosti. Neka je vječna slobodna Crna Gora”, zaključio je Živković.
Foto: DPS


