UBNOR i antifašisti Nikšića položili cvijeće na Grahovcu

Polaganje cvijeća na obelisk na Grahovcu UBNOR i antifašisti Nikšića obilježili su jednu od najznačajnijih bitaka u istoriji Crne Gore.

„Bitka na Grahovcu je simbol borbe za nezavisnost Crne Gore, jer je nakon bitke otvoren put njenom međunarodnom priznanju. Simbolika ovog 21. maja na Grahovcu je što je u istom danu obilježeno 20 godina od obnove nezavisnosti i 168 godina od bitke na Grahovcu, koja se odigrala na Spasovdan, koji je te godine padao na 13. maj. Veličanstvena proslava u organizaciji Odbora mjesne zajednice Grahovo protekla je uz prisustvu velikog broja građana Nikšića, među kojima i brojnih članova UBNORa i antifašista Nikšić, ali i predstavnika gotovo svih gradova sa prostora Crne Gore, uz poruku da „čuvajući sjećanje na pretke, čuvamo svoje pravo na postojanje”, istakla je Sonja Nikčević, predsjednica UBNORA Nikšić“,navedeno je u saopštenju.

foto: SUBNOR

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare