Hrvatski europoslanik Tomislav Sokol čestitao je Crnoj Gori dan nezavisnosti.
“Prije 20 godina Crna Gora se jasno opredijelila za samostalnost, suverenost i europsku perspektivu. Mada je Crna Gora danas na pragu ulaska u EU, ona se ponovno mora boriti protiv istih onih prijetnji koje su postojale 2006., ali u tome nije sama. Sretan Dan nezavisnosti Crne Gore!”, naveo je Sokol u objavi na mreži Iks.
Prije 20 godina Crna Gora se jasno opredijelila za samostalnost, suverenost i europsku perspektivu. Mada je Crna Gora danas na pragu ulaska u EU, ona se ponovno mora boriti protiv istih onih prijetnji koje su postojale 2006., ali u tome nije sama. Sretan Dan nezavisnosti Crne…
— Tomislav Sokol (@TomislavSokol) May 21, 2026
Foto: Printscreen/Skupština