SEP: Ostavka Spalevića zakašnjeli, ali jedini logični i prihvatljiv čin

Ostavka Borisa Spalevića na dužnost predsjednika Upravnog odbora FK Budućnost, nakon serije argumentovanih kritika Stranke evropskog progresa, predstavlja zakašnjeli, ali jedini logičan i prihvatljiv čin odgovornosti zbog potpunog sportskog upravljačkog i finansijskog rasula, rata s navijačima, sumnjivih transfera, netransparentnih ugovora i gubitka licence UEFA, saopšteno je iz Stranke evropskog progresa (SEP).

Ova ostavka je, prema njihovim riječima, uvod u poraz politike i pobjedu navijača, struke i svih građana koji vole Budućnost.

“Jedna ostavka ne oslobađa odgovornosti ostale članove uprave koje je po partijskom ključu postavila Demokratska Crna Gora. Uprava je dužna da objavi sve ugovore direktora, trenera i jedanaest igrača dovedenih u januarskom roku, kao i iznose otpremnina. Građani imaju pravo da znaju kako se trošio njihov novac”, kazali su iz SEP-a.

Fudbalski klub Budućnost, ističu, ne smije nikad više biti partijski plijen, već brend Podgorice i Crne Gore, a upravljanje Klubom mora biti povjereno dokazanim stručnjacima.

“Nadamo se da će virus „osjećanja objektivne odgovornosti“ preći s Borisa Spalevića na njegove partijske šefove koji se čvrsto drže fotelja i ne osjećaju nikakvu odgovornost iako njihovu odgovornost vidi svaki građanin Podgorice i Crne Gore”, poručili su iz SEP-a.

Foto: SEP