Satelit “Luča” poslao iz orbite telemetrijsku poruku Crnoj Gori

Prvi crnogorski satelit „Luča“ poslao je iz orbite telemetrijsku poruku povodom obilježavanja 20 godina nezavisnosti Crne Gore.

Poruka se emituje putem telemetrijskog sistema satelita „Luča”: „Iz orbite tvoj sjaj se vidi. Vječna da si!”

Uz poruku su, kako je saopšteno, dostavili i sliku dijela Crne Gore zabilježenu satelitskom kamerom, kao “simboličan pogled na našu zemlju povodom ovog značajnog jubileja”.

foto:Montenegro Space Research

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare