Pejović: Crna Gora je jednako država svih nas

Potpredsjednik Skupštine Crne Gore Boris Pejović čestitao je građanima 21. maj – Dan nezavisnosti Crne Gore, poručivši da je država danas, dvije decenije nakon obnove nezavisnosti, zajednička kuća svih građana.

„Bez obzira na to kako je ko glasao 2006. godine, Crna Gora je jednako država svih nas“, naveo je Pejović.

On je istakao da je odluka o obnovi nezavisnosti značila i obavezu afirmacije građanskog društva i demokratskih principa zasnovanih na ravnopravnosti, ljudskim pravima i poštovanju različitosti. Pejović je poručio da zalaganje za mir, toleranciju i saradnju mora ostati u središtu svih društvenih napora.

Govoreći o evropskom putu države, Pejović je ocijenio da je Crna Gora danas na pragu članstva u Evropskoj uniji i da rezultati ostvareni u prethodnom periodu potvrđuju kapacitet države da bude stabilna, uređena i evropska država zasnovana na vladavini prava i jednakim šansama za sve građane.

Foto: Skupština

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare