Nova srpska demokratija NSD saopštila je da ih nikakve podmetačine, falsifikati i loše namjere neće zaustaviti da obezbijede uslove da bezbjednosni sistem, kao i pravosuđe napokon dovedu do kraja borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije.
“Očigledno na smrt isprepadani nezaustavljivim rastom Nove srpske demokratije i njenim doprinosom borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, mafija i njoj bliski saradnici ovih dana plasiraju falsifikate koji su napravljeni od strane struktura bliskih narko-klanovima i bivšem režimu prije šest godina, a za potrebe tadašnje izborne kampanje i pokušaja zaustavljanja pobjede tadašnje opozicije na sudbonosnim izborima, saopšteno je iz te partije.
Iz NSD-a su reagovali nakon što je u medijima objavljena fotografija navodne službene legitimacije Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) na ime Andrije Mandića, aktuelnog predsjednika Skupštine Crne Gore, koja je razmijenjena na Skaj aplikaciji.
“Izgleda da su zaboravili da su Nova srpska demokratija i njen predsjednik tvrd orah koji nisu slomili ni mnogo ozbiljniji igrači od ovih, čiji je cilj očigledno da se pokuša izvršiti pritisak kako naša stranka ne bi ponovo glasala za zakone o Upravi policije i ANB-u, koji će zadati ključni udarac mafiji i strukturama bliskim njoj koje se još uvijek nalaze u bezbjednosnom sektoru”, kazali su iz te partije u reagovanju.
Iz NSD-a poručuju građanima koji žele Crnu Goru u potpunosti oslobođenu od kriminalnih klanova i narko-kartela da ne brinu.
“Nova srpska demokratija i sadašnja parlamentarna većina će uvijek biti na prvoj liniji fronta kada je u pitanju borba protiv ovog kancera koji se svojski trudio da uništi našu zemlju. Bez obzira na sve što se dešava, danas će svi poslanici NSD snažno ponovo podržati zakone o Upravi policije i ANB-u”, dodaju u reagovanju.
Kako ističu, borba protiv mafije je njihov prioritet, a posebno borba protiv pipaka te hobotnice koji se nalaze u Upravi policije i drugim službama bezbjednosti, i zato dodaju, “ponovo kažemo – veting je nasušno potreban”.
“Nikakve podmetačine, falsifikati i loše namjere neće nas zaustaviti da obezbijedimo uslove da bezbjednosni sistem, kao i pravosuđe napokon dovedu do kraja borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije. Sve što ne valja mora otpasti, a ono što može da da doprinos ovoj borbi treba da ostane i mora ostvariti cilj da Crna Gora iskorijeni organizovani kriminal i korupciju”, zaključuju u reagovanju.
Foto: NSD
