Iz Opštinskog odbora Nove srpske demokratije (NSD) Budva u saopštenju su naveli da iskreno i hrišćanski čestitaju Nikoli Jovanoviću, kao i njegovim partnerima iz DPS-a i Evropskog saveza, na donaciji u iznosu od milion evra za izgradnju Sabornog hrama Svetog Marka u Budvi.
„Iako su iz Evropskog saveza uputili nekoliko rečenica koje formalno nastoje da prikriju otvorenu podršku, jasno je da je saglasnost postignuta između Odžića i Jovanovića, u zajedničkoj odluci da pomognu izgradnju ovog značajnog svetog mjesta Srpske pravoslavne crkve.Drago nam je što ovaj korak dolazi nakon što je Vlada Crne Gore i Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine na čijem je čelu ministar Radunović obezbijedilo svu pravnu i tehničku dokumentaciju i podršku za izgradnju ovog svetog hrama i kao vjerujući ljudi, nadamo se da je ova donacija samo prvi u nizu koraka koje će Opština Budva napraviti da se izgradnja hrama što prije završi“,naveli su u saopštenju.
Ističu da iako se nikada neće saglasiti sa politikom Nikole Jovanovića „što dobro zna cijela Budva i Crna Gora — kao iskreni pravoslavci, hrišćani i vjernici, pozdravljamo ovaj potez“.
„Jer je Mitropolija crnogorsko-primorska podjednako i naša i njihova i ona, zajedno sa drugim eparhijama SPC na teritoriji Crne Gore, predstavlja jedini kanonski duhovni dom svih pravoslavnih vjernika u našoj zemlji. Posebno raduje što su ovim gestom DPS i Evropski savez — dozvolivši Nikoli Jovanoviću da uputi ovu donaciju — konačno pokazali da su spremni da prepoznaju da je budućnost Crne Gore u hrišćanskom i bratskom pomirenju, i da smo svi jednaki pred našom svetom Srpskom pravoslavnom crkvom“, navode iz NSD Budva.