Šef Kluba poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Crne Gore, Andrija Nikolić, podsjetio je da se danas navršava 20 godina od usvajanja Deklaracije o nezavisnosti Crne Gore.
„Danas je 3. jun, dan kad je prije tačno 20 godina Skupština CG usvojila Deklaraciju o nezavisnosti, čime je i formalno verifikovana volja građana da obnovi državnu samostalnost, saopštio je Nikolić.
„Rukovodstvo Skupštine nije našlo za shodno da taj jubilej obilježi svečanom sjednicom. Tužno“, istakao je Nikolić u objavi na Mreži Iks.
Danas je 3. jun, dan kad je prije tačno 20 godina Skupština CG usvojila Deklaraciju o nezavisnosti, čime je i formalno verifikovana volja građana da 🇲🇪 obnovi državnu samostalnost.
— Andrija Nikolić (@AndrijaMNikolic) June 3, 2026
Rukovodstvo Skupštine nije našlo za shodno da taj jubilej obilježi svečanom sjednicom. Tužno. pic.twitter.com/ggXIps7pyT
Foto: RTNK


