Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je na mreži X da je imao telefonski razgovor sa premijerom Mađarske, Peterom Mađarom, i to o ekonomskoj saradnji i podršci Mađarske Crnoj Gori na evropskom putu.
“To je bila prilika da mu još jednom čestitam na izbornoj pobjedi i povjerenju koje je dobio od mađarskih građana”, napisao je Milatović.
Kako je kazao, tokom razgovora su potvrdili obostranu posvećenost prijateljskom i partnerskom odnosu između Crne Gore i Mađarske, zasnovanom na međusobnom povjerenju i zajedničkim evropskim vrijednostima.
“Posebno sam istakao značaj naše ekonomske saradnje, i iskazao zahvalnost za podršku koju Mađarska pruža Crnoj Gori na našem evropskom putu”, zaključio je.
foto: Jakov Milatović/Mreža X