Potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica čestitao je građanima državni praznik – Dan nezavisnosti Crne Gore, uz želju da cjelokupno društvo, polazeći od vjekovne državnopravne, slobodarske i moralne tradicije Crne Gore, dodatno umnoži napore u pravcu ostvarivanja punopravnog članstva u Evropskoj uniji.
„Prijeko je potrebno da se naše društvo ne dijeli po starim linijama, već istinski gradi državu koja jednako pripada svima i prema kojoj su svi jednako odgovorni“, naveo je Koprivica.
On je istakao da članstvo u Evropskoj uniji vidi kao optimalan okvir za jačanje demokratske kulture, zaštitu prava, privredni razvitak i osjećaj zajedničke pripadnosti.
Koprivica je poručio da je neophodno težiti opštem dobru i zajednički raditi na tome da Crna Gora bude prosperitetna država.
Foto: gov.me
