Odbornica Stranke evropskog progresa (SEP) u Skupštini glavnog grada dr Jelena Knežević pozvala je gradonačelnika Sašu Mujovića da ispostavi račun gdje je novac građana Podgorice.
„Elegantnije je da sami odgovorite nego da Vas na to primoraju nadležni organi“, poručila je Knežević Mujović.
Gradonačelnika, između ostalog pita, pita koliko je plaćan trener i sportski direktor FK Budućnost pojedinačno i u paketu, ali i:
„Koliko je zarađivao izvršni direktor koji je priznao da je griješio, ali valjda ne mnogo? Ko je zabranio fudbalerima pod ugovorom da igraju, a ko im je dao debele plate da ne igraju? I kolike su bile te plate? Zašto ste u januaru angažovali još 11 novih igrača, dok postojeći samo sjede na klupi, a ispadanje je već na vratima kluba? Po kojem principu je formiran Upravni odbor Kluba? Jesu li to bile samo želje Demokrata i PES-a ili Vas je još neko privolio? Da li je pristojno, a znamo da je nedopustivo, baviti se samo partijskim uhljebljavanjem? Ko smije na jubilej stogodišnjice ovako srozati Budućnost, i ponos Grada pretvoriti u Klub bez publike i navijača, jer ste ih otjerali? I još nešto da primijetimo – šta je Vaša ambicija u vlasti, kad ste Klub eliminisali iz takmičenja UEFA? Da li je ambicija da isplaćujete 5 – 15 hiljada eura mjesečno po partijskom ključu?Čekamo odgovore! Gradonačelniče, zaigrali ste i očigledno se preigrali. Zato su Vam posljednje reakcije i nastupi – butla karta, što bi rekli Podgoričani. Čekamo odgovore jer bi trebalo ste gradonačelnik svih građana, a ne partijski megafon“, istakla je Knežević u saopštenju.
foto:SEP
