Klub odbornika DPS Podgorica odgovorio je na, kako kažu, panično saopštenje bez ikakvog konkretnog argumenta direktora Puteva d.o.o. Radoša Zečevića.
Oni su odgovorili sledećim pitanjima:
„Direktore Zečeviću zašto ne demantujete da ste obezbijedili razmjenom parcela Vašem prijatelju Mijoviću da preko noći postane milioner – nakon gradnje zgrade i prodaje stanova iza TC Big Fashion?
Zašto ne demantujete da se Vaš stambeni objekat u KO Doljani nalazi na zemljištu čiji je vlasnik Vaš politički prijatelj (supruge rođak) Mijović?
Kako ste znali da može biti kamenolom na Medunu kad nemate nijedan elaborat niti je predviđen u Državnom planu eksplatacije mineralnih sirovina za period 2019-2028.?
Zašto ste dogovorili baš zemljište Mijovića, a ne nekog drugog vlasnika iz Kuča ili drugih krajeva Podgorice?
Ako Vam je lakše, s obzirom da okrivljujete gospođu Kadović za eventualne probleme, hoćete li biti svjedok saradnik?“, pitali su iz DPS-a.
Kako su dodali, vjeruju da će ovaj predmet “Kamenolom” u ODT Podgorica poslužiti zatvaranju poglavlja 23. i 24. u pregovorima Crne Gore sa EU.
„Očekujemo da gradonačelnik Podgorice neće štiti tajkunske poslove onih koji koriste imovinu Glavnog grada da bi tajno i organizovano sticali milione eura prihoda“, poručili su oni.
foto: DPS

