Ibrahimović i Anand: Dvije decenije diplomatskih odnosa temelj za jačanje partnerstva

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović sastao se, na marginama NATO samita u Ankari, sa ministarkom vanjskih poslova Kanade Anitom Anand, a sagovornici su ocijenili da dvije zemlje imaju veoma dobru saradnju i izrazili spremnost za njeno dalje unapređenje, posebno u oblasti odbrane,piše u saopštenju resornog ministarstva.

Ibrahimović je istakao da Crna Gora i Kanada njeguju prijateljske odnose zasnovane na zajedničkim vrijednostima i savezništvu u okviru NATO-a, navodeći da obilježavanje 20 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa predstavlja priliku za dalje jačanje političkog dijaloga i bilateralne saradnje.

On je zahvalio Kanadi na kontinuiranoj podršci evropskoj integraciji Crne Gore i poručio da Crna Gora ostaje kredibilna saveznica posvećena ispunjavanju obaveza u okviru Alijanse.

„Posebno je ukazao na značaj zajedničkog angažmana u okviru NATO multinacionalne brigade u Letoniji, pod vođstvom Kanade, kao potvrde snažnog savezništva i zajedničke posvećenosti kolektivnoj bezbjednosti“, navodi se u saopštenju.

Ministarka Anand zahvalila je Crnoj Gori na doprinosu misiji NATO multinacionalne brigade u Letoniji, ističući da Kanada cijeni angažman pripadnika Vojske Crne Gore u toj misiji.

„Ponovila je snažnu podršku Kanade evropskoj integraciji Crne Gore i čestitala na rezultatima ostvarenim na evropskom putu“, saopšteno je nakon sastanka.

Sagovornici su, kako piše u saopštenju, ocijenili da postoji prostor za dalje unapređenje saradnje u oblasti odbrane, uključujući odbrambenu industriju. Podsjetili su i na dosadašnju saradnju, među kojima je i nabavka pet višenamjenskih helikoptera BELL za potrebe Vojske Crne Gore.

foto: MVP

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA