Crna Gora nastavlja da bilježi snažan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji, s jasnim ciljem da do kraja godine zatvori sva pregovaračka poglavlja, navela je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.
– Na konferenciji za medije, zajedno sa državnim ministrom za Evropu pri MVP Njemačke Ginterom Krihbaumom i delegiranim ministrom Republike Francuske za Evropu Bendžaminom Adadom, poslata je važna poruka o značaju evropske budućnosti Crne Gore i cijelog regiona – napisala je Gorčević na mreži X.
🇲🇪🇪🇺 Crna Gora nastavlja da bilježi snažan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji, sa jasnim ciljem da do kraja godine zatvori sva pregovaračka poglavlja.
— Maida Gorčević (@maidagorcevic) June 1, 2026
Na konferenciji za medije, zajedno sa državnim ministrom za Evropu pri MVP Njemačke Ginterom Krihbaumom i… pic.twitter.com/Akb1G55Y4I
Prema njenim riječima fokus ostaje na reformama, jačanju vladavine prava i ispunjavanju obaveza koje će Crnu Goru dovesti do završnice pregovora.
– Crna Gora ostaje posvećena evropskom putu i potvrđuje svoju lidersku poziciju u procesu pristupanja – zaključila je ona.
Foto: Vlada
