Državna revizorska institucija (DRI) saopštila je da je objavila Izvještaj o realizaciji preporuka u poslovanju diplomatskih predstavništava Crne Gore u Francuskoj, Rumuniji i Turskoj i konzularnog predstavništva u Turskoj za 2021.godinu.
DRI je izvršila kontrolu realizacije 15 preporuka izdatih u Izvještaju o reviziji pravilnosti poslovanja navednih diplomatskih i konzularnih predstavništva, koje su zahtijevale dalje praćenje.
“Nadležni Kolegijum DRI u sastavu: članica Senata DRI, Vesna Mihailović – rukovoditeljka Kolegijuma i Predsjednik Senata DRI, Siniša Čađenović – član Kolegijuma zaključio je, nakon predmetne kontrole realizacije preporuka kod subjekta revizije, da su diplomatska predstavništva Crne Gore u Francuskoj, Rumuniji i Turskoj, konzularno predstavništvo u Turskoj i Ministarstvo vanjskih poslova u izvještajnom periodu od usvajanja Izvještaja DRI (13.02.2023.godine) do dostavljanja drugog Izvještaja o realizaciji preporuka (26.02.2025.godine), realizovala 13 (trinaest) od ukupno 21 (dvadeset jedne) date preporuke, 1 (jedna) preporuka nije realizovana, 1 (jedna) preporuka nije primjenjiva, dok za 6 (šest) preporuka nije utvrđen status”, precizira DRI.
Nadležni Kolegijum DRI je, kako dodaju, zaključio da je za sedam preporuka potrebno za sedam preporuka da Ministarstvo vanjskih poslova dostavi dodatnu dokumentaciju, dokaze i obrazloženja, kao i novi Izvještaj o realizaciji preporuka najkasnije do 30.11.2026.godine.
Državna revizorska institucija će, kako zaključuju, predmetni izvještaj dostaviti Odboru za međunarodne odnose i iseljenike Skupštine Crne Gore.
foto:dnevno.me-arhiva
