Izglasavanjem rekordnog budžeta za opštinu Bijelo Polje u iznosu od 32.500.000 eura, otvorili smo mogućnost za implementaciju niza projekata od značaja za razvoj Bijelog Polja, saopšteno je iz Opštinskog odbora DPS-a Bijelo Polje.
„U prvoj godini mandata lokalne vlasti, usvojen je budžet koji je nakon samo tri godine dupliran, čime je potvrđen put razvoja kojim uspješno vodimo lokalnu samoupravu. Budžetskim mjerama nastavljena je podrška funkcionisanja Dnevnog centra za stare kao i dobra praksa podrške udruženjima osoba sa invaliditetom – uvećanjem sredstava u iznosu od 100%“, navodi se u saopštenju.
Uz prethodno obezbijeđen besplatan pribor za učenike osnovnih škola, kako navode u saopštenju, lokalna vlast je usvojenim mjerama stvorila uslove za besplatan prevoz učenika srednjih škola, garantujući bolji socijalni položaj najmlađih sugrađana.
„Uspješno funkcionisanje lokalne samouprave odraz je odgovorne i posvećene vlasti, konstituisane na temeljima opšteg progresa, sa jasnim zadatkom da Bijelo Polje ostane sjeverna kapija evropske Crne Gore. Ostajemo pouzdan partner u misiji očuvanja građanskog koncepta društva, sa jasnim fokusom na razvoj i izgradnju Bijelog Polja“, zaključuje se u saopštenju.
Foto: CDM
