Došljak: Vlast je izgubila većinu u tivatskom parlamentu, upravljaju gradom bez legitimiteta

„Jučerašnje zasijedanje Skupštine opštine Tivat potvrdilo je ono na šta mjesecima ukazujemo – da vlast nema većinu u lokalnom parlamentu“, istakao je Nikola Došljak, šef Kluba odbornika DPS-a u SO Tivat.   

„Naime, glasanje o Izvještaju o radu predsjednika Opštine Tivat je ogolilo suštinu – od 32 odbornika koliko broji tivatski parlament, za je glasalo 15 odbornika. Dakle, matematika je prosta, ova vlast je izgubila legitimitet da upravlja Tivtom, jer u lokalnoj Skupštini više većina ne broji 17 odbornika. Iako je sjednica, na kojoj je trebalo raspravljati o 32 tačke, koje su se našle na dnevnom redu, juče počela, ista je juče i prekinuta, što dodatno potvrđuje da je stanje u redovima lokalne vlasti vanredno, te da je lokalni parlament talac koalicionih sukoba u okviru vlasti. Sve što se dešava u Tivtu pokazatelj je da su partije koje upravljaju gradom, to upravljanje svele na klasičnu političku pijacu, da su zainteresovani samo i isključivo za fotelje, za mjesta po dubini i širini, te da su kao takvi nedorasli važnim funkcijama koje su ih zapale. O tome šta misle o ovom i ovakvom načinu rukovođenja Tivtom, sud će dati građani na prvom narednim izborima, kad će ih poslati u opoziciju, a odgovornost da upravlja Tivtom dati politici Demokratske partije socijalista, bez koje očigledno nema stabilnosti, koja je Tivat pretvorila u jednu od najprestižnijih turističkih destinacija u Evropi“, smatra Došljak.

foto:DPS

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA