Prije tačno 20 godina ispisali istoriju. Obnova nezavisnosti Crne Gore, potvrdile su to ove dvije decenije, bila je ona koja okuplja, saopštio je ministar bez portfelja Milutin Butorović.
“U našoj kući svoje mjesto pronašli su svi, ma kako se osjećali i izjašnjavali. Istovrmeno je i naša zemlja pronašla svoje mjesto u svijetu”, naveo je Butorović.
Kako je kazao, međunarodno afirmisana, članica Ujedinjenih nacija, NATO-a, Savjeta Evrope i brojnih drugih organizacija, a uskoro i članica Evropske unije.
“Sve to, dok je, praktično od nule, gradila institucije, sistem, ekonomij. Na tom putu koji, istina, nije bio besprekoran naučili smo važne lekcije, kao i onu najvažniju – da nikada ne odustajemo! Onako kako vaterpolisti nijesu odustali u Malagi, rukometašice u Londonu, doslovno baš onako kako se dosljedno može predati pojedinac koji čvrsto vjeruje u svoje ideale”, dodao je.
Kako je zaključio, dok iza nas ponosno stoje Durmitor, Hajla i Lovćen, dok nas grije ovo mediteransko sunce i umiva Jadransko more i dok je njenih sinova i kćeri, biće nam vječna i ponosna naša, nezavisna i evropska Crna Gora!
Foto: Vlada Crne Gore
