Anđušić: Vlada ima način da spriječi skok cijena goriva

Politički direktor DPS-a i poslanik Mihailo Anđušić istakao je da Vlada Crne Gore ima način da spr5iječi poskupljenje goriva.

„Način na koji se Vlada odnosni prema potencijalno ozbiljnom problemu je prosto nevjerovatan. Resorno ministarstvo kaže da “nema razloga za brigu”, a Ministarstvo finansija da “prate situaciju”. Da pojednostavimo, Vlada CG ima mogućnost da brzo i efektno utiče na nagli skok cijena goriva i potencijalne opasne efekte, na način što će iskoristiti zakonsku mogućnost i smanjiti akcize na gorivo do nivoa od 50% ili pak poseći za još radikalnijim mjerama akcizne politike“, napisaa je Anđušić na mreži X.

„Danas, na nasutih 50€ goriva, državi ide više od pola tog iznosa. Kao i po pitanju inflacije, Vlada i političke partije vlasti ne pomišljaju na ovakve poteze. To bi u suprotnom značilo bankrot javnih finansija, još veća zaduženja kao i otpuštanje ili manji broj zapošljavanja partijskih uhljeba u javnoj upravi. Vlada koja ne zna đe joj je premijer, Vlada koja živi od inflacije. Vlada neznanja i nesposobnosti, Vlada koju su pojele partitokratija i populizam. Vlada koja će grdno da obrši, zbog čega će ispaštati građani“, istakao je Anđušić.

foto: DPS

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA