Albanski forum okuplja političke snage: Nakon ujedinjenja pozvali i ostale da se priključe

Demokratski savez Albanaca, Albanska alternativa i Albanska nacionalna unija danas su formalno postali jedinstven subjekt – Albanski forum. Potpis na sporazum o ujedinjenju stavljen je danas na svečanoj sjednici glavnih odbora tih stranaka koja je održana u Tuzima.

Sporazum su svečano potpisali lider Albanske alternative Nik Đeljošaj, čelnik Albanske nacionalne unije Ferhat Dinoša i predstavnik Demokratskog saveza Albanaca Ivan Ivanaj.

Time je završen proces formalnog ujedinjenja ključnih albanskih partija u Crnoj Gori u jedinstven politički subjekt na državnom nivou. Inicijativa okuplja Albansku alternativu, Demokratski savez Albanaca i Albansku nacionalnu uniju, a očekuje se da će lider biti potpredsjednik Vlade Nik Đeljošaj.

Dinoša je za RTCG rekao da je spreman da priča i sa drugim predstavnicima partija koje nijesu danas došle da se uključe u novi politički subjekt.

Đeljošaj je kazao da je Albanski forum brend i naglasio je da je glas Albanaca u Crnoj Gori.

foto: RTCG

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA