U Nikšićkom pozorištu, u okviru majskog repertoara programa Nikšićka kulturna scena 2026, sinoć je izvedena predstava Ane Đorđević „Moj prvi put“. Predstava je rađena u koprodukciji Kulturnog centra Pančevo i Beoart Beograd.
Predstava je zasnovana na temi muško-ženskih odnosa u svijetu kojim dominiraju borba za goli opstanak i strah od intime.
Ali, to je i priča o usamljenosti, traganju za nadom, razumijevanjem, srodnom dušom.
Ljudi ne smiju biti usamljeni i bez nade. Ne smiju kroz život samo proći, a da ga nikada istinski ne prožive, jer onda su samo posmatrači. Život je i patnja i sreća, i suze i smijeh, a čovjek vrijedi onoliko koliko je potreban drugima.
U predstavi, koja je premijerno izvedena prošle godine, igraju Jasmina Večasnki Kujundžić i Milovan Filipović.
Svetlana Mandić
foto/video: RTNK


