Povodom Festivala za djecu i mlade „Mama je glagol od glagola raditi“, koji će u martu biti održan u Nikšiću, Javna ustanova „Zahumlje“, u okviru tribine „Svobodijada“, raspisala je literarne konkurse za osnovce i srednjoškolce.
Konkurs za osnovce na temu je „Mama je glagol od glagola raditi“, a pravo učešća imaju svi učenici od I-IX razreda osnovnih škola u Crnoj Gori.

Tema literarnog konkursa za srednjoškolce je „Po majci se poznaju junaci“, a učestvovati mogu učenici srednjih škola i gimnazija.

Konkursi su otvoreni od 23. januara do 28. februara 2025. godine.
Broj radova koje jedan učenik može poslati (poezija, proza) nije ograničen.
„Dodjela nagrada će se održati u sali Zahumlja, 8. marta (subota) sa početkom u 12 časova, u okviru prigodnog programa posvećenog majci o čemu će nagrađeni učenici i njihovi nastavnici, mentori i profesori biti blagovremeno obavješteni. Radove učenika sa sljedećim podacima (ime i prezime učenika, razred, škola, broj telefona, adresa, ime i prezime predmetnog nastavnika) slati isključivo na poštansku adresu: JU Zahumlje, V proleterska, broj 17 Nikšić“, saopšteno je iz „Zahumlja“.
Ovogodišnji Festival za djecu i mlade „Mama je glagol od glagola raditi“ „Zahumlje“ organizuje u saradnji sa Turističkom organizacijom Nikšić.
foto:RTNK-Zahumlje