Međunarodno takmičenje duvačkih instrumenata: 11 nagrada za učenike Muzičke škole „Dara Čokorilo“

Na II Međunarodnom takmičenju duvačkih instrumenata, održanom u Tivtu od 7. do 11. maja, učenici Muzičke škole „Dara Čokorilo“ iz Nikšića osvojili su 11 nagrada i to tri prva, sedam drugih i jedno treće mjesto, u različitim disciplinama.

Kako su naveli iz Muzičke škole, učestvovao je veliki broj mladih muzičara i muzičarki.

Takmičenje je svečano otvoreno koncertom Velikog orkestra Muzičke škole Tivat, pod vođstvom profesorice Martine Vuksanović. Takmičari su se nadmetali u osam disciplina: oboa, flauta, klarinet, fagot, saksofon, horna i trombon.

„Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na ostvarenom uspjehu!“, dodali su iz Muzičke škole „Dara Čokorilo“.

Skip to PDF content

foto: RTNK

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA