Na II Međunarodnom takmičenju duvačkih instrumenata, održanom u Tivtu od 7. do 11. maja, učenici Muzičke škole „Dara Čokorilo“ iz Nikšića osvojili su 11 nagrada i to tri prva, sedam drugih i jedno treće mjesto, u različitim disciplinama.
Kako su naveli iz Muzičke škole, učestvovao je veliki broj mladih muzičara i muzičarki.
Takmičenje je svečano otvoreno koncertom Velikog orkestra Muzičke škole Tivat, pod vođstvom profesorice Martine Vuksanović. Takmičari su se nadmetali u osam disciplina: oboa, flauta, klarinet, fagot, saksofon, horna i trombon.
„Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na ostvarenom uspjehu!“, dodali su iz Muzičke škole „Dara Čokorilo“.
Skip to PDF contentfoto: RTNK