Koncertom “Sve boje glasa“ Bilje Krstić i Orkestra Bistrik, svečano je otvoreno sedmo izdanje Wild Beauty Art festivala.
Uz proslavu jubileja, 50 godina umjetničkog rada Bilje Krstić, počinje novo festivalsko poglavlje, pod njenim umjetničkim rukovodstvom. Njen jedinstveni izraz etno zvuka savršeno se uklapa u umjetnički ambijent festivala, koji i ove godine ima za cilj da promoviše očuvanje životne sredine, etno, jazz i klasičnu muziku, kao i savremene umjetnosti.
Koncertu koji je upriličen na jedinstvenoj lokaciji, na Macan poljani, prisustvuju ministar turizma Simonida Kordić sa saradnicima, ambasador Republike Hrvatske u Crnoj Gori Veselko Grubišić, predsjednici Opštine i Skupštine opštine Radoš Žugić i Ivan Popović, kao i više stotina posjetilaca koji uživaju u nevjerovatnom talentu i emociji Krstić i netaknutoj ljepoti žabljačkog kraja.

Žugić je pozdravio sve prisutne i kazao da Opština Žabljak prepoznaje vrijednost Wild Beauty Art festivala i njegov značaj kada je u pitanju promocija ove turističke destinacije.
Kordić je istakla da je ovaj festival odličan primjer kako umjetnost može biti povezana sa netaknutom prirodom, ali i da taj spoj daje konkretan turistički proizvod.

Već 19. jula na istoj lokaciji biće održan koncert Marimba Sunset Darka Karlečika, dok će 20. jula u dječijem parku na putu za jezero biti upriličene Opere za djecu Umjetničkog udruženja Visoko C.

Marijana Tomić
Foto/video: RTNK