Uniprom: Pokušaj urušavanja ugleda i sprečavanje razvoja domaće kompanije

Kompanija Uniprom uputila je reagovanje povodom, kako navode, niza neprovjerenih i netačnih tvrdnji koje su poslednjih dana iznesene od strane Agencije za sprečavanje korupcije (ASK), kao i potpredsjednika Vlade Moma Koprivice, a koje, prema njihovim riječima, imaju za cilj da naruše ugled kompanije i dovedu u pitanje njeno poslovanje.

U reagovanju se ističe da su navodi izneseni u javnosti u suprotnosti s principima tačnog i odgovornog informisanja i da predstavljaju pokušaj političkog pritiska na privredni sektor, naročito u trenucima kada kompanija planira važne razvojne iskorake.

“Nevjerovatno je da svaki put kada se Uniprom, ili bilo koja crnogorska kompanija, priprema za značajan progresivan korak – pojavi se politički otpor. Umjesto podrške domaćoj privredi, dobijamo opstrukciju”, navodi se u saopštenju koje je Uniprom dostavio i Kabinetu premijera Milojka Spajića, Kabinetu potpredsjednika Koprivice, kao i ministarstvu energetike, ekologije i Specijalnom državnom tužilaštvu.

Kompanija podsjeća da potpredsjednik Vlade Momo Koprivica dobro poznaje rad Uniproma, s obzirom na to da su, kako navode, “mnogi ljudi iz njegovog okruženja decenijama časno radili i hranili svoje porodice zahvaljujući ovoj kompaniji”.

“Svi znamo koja valuta nikad ne gubi vrijednost – obraz”, poručuju iz Uniproma.

Foto: Uniprom

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA