Mašković: Stečaj u Vodovodu izazvao bi katastrofalne posljedice, Mujović da smijeni Nišavića

Izjava gradonačelnika Mujovića da je stečaj “jedna od opcija” za podgorički Vodovod direktno je priznanje nesposobnosti aktuelne gradske uprave, odnosno direktora Vodovoda Aleksandra Nišavića, da pronađe održivo rješenje za ključni komunalni sistem Glavnog grada, poručio je Miloš Mašković, odbornik Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada.

„Nedavno povećanje cijene vode za čak 41% opravdavano je tvrdnjama o stabilizaciji finansijske situacije u Vodovodu. Međutim, gradonačelnik sada priznaje da, uprkos tim mjerama, situacija ostaje jednako kritična. Ovo jasno pokazuje da se povećanje cijena koristi samo za “gašenje požara” kratkoročnim prihodima, bez strateškog pristupa i odgovornog planiranja. Šokantno je da gradonačelnik iznosi podatke o dugovanjima Vodovoda i mogućnosti stečaja, dok istovremeno poziva na “strpljenje” i “razumijevanje” za menadžment koji nije pokazao sposobnost da odgovori na izazove. Umjesto toga, predlažem da gradonačelnik inicira razrješenje gospodina Nišavića, koji je pokazao da nije dorastao funkciji koju obavlja“, tvrdi odbornik Evropskog saveza.

Navodi i da je ranije više puta upozoravao na loše stanje u Vodovodu i da su aktuelna dugovanja od šest miliona eura rezultat loših upravljačkih odluka, uključujući neplaćene poreze, doprinose i nagomilane kamate, što je direktna posljedica neznanja, nemara i ignorisanja osnovnih obaveza.  

„Stečaj u ovom preduzeću imao bi katastrofalne posljedice, kako za zaposlene, tako i za građane. Koristim ovu priliku da pozovem na preuzimanje odgovornosti i hitno kreiranje strategije za finansijsku stabilizaciju preduzeća kroz odgovorne i konkretne poteze, umjesto nastavka prakse prebacivanja krivice na građane Glavnog grada“, kazao je Mašković.

Foto: ES

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare

Pročitajte još:

0 komentara

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA