Franeta: Odluka Vlade ugrožava Budvu i turističku sezonu

Odbornik Demokrata u Skupštini opštine Budva Željko Franeta kritikovao je odluku Vlade Crne Gore o stavljanju van snage Plana privremenih lokacija, navodeći da dodatno ugrožava funkcionisanje grada i turističku sezonu.

Franeta je ocijenio da je, nakon odluke Vlade Crne Gore o stavljanju van snage Plana privremenih lokacija na teritoriji opštine Budva, lokalna vlast još jednom pokazala, prema njegovim riječima, nesposobnost da donosi i sprovodi odluke koje je sama usvojila.

„Pored svih upozorenja koja smo im ukazivali na sjednici Skupštine opštine prilikom donošenja ovog plana, odluka je ipak usvojena isključivo da bi se zadovoljile potrebe podobnih sponzora grupacije „Budva naš grad“ i DPS-a. Ovakve nezakonite i pogrešne odluke direktno dovode u opasnost turističku sezonu i dalji rad ugostiteljskih objekata na teritoriji naše opštine“, poručio je on.

Franeta je upozorio da, nakon blokade računa i dovođenja grada u zonu nelikvidnosti, onemogućavanja državnih preduzeća da saniraju zidine Starog grada i unaprijede Luku Budva, kao i blokade investicije porodice Slovinić i najavljenih tužbi, Budvi prijeti dodatna blokada i potpuni kolaps u narednom periodu.

„Pozivamo Tužilaštvo da hitno ispita odgovornost onih koji su ovaj nezakoniti plan donijeli na štetu građana i privrede Budve. Sva sreća što će građani Budve ovu vlast na sljedećim lokalnim izborima poslati u političku prošlost, odakle i dolazi, i omogućiti novu, odgovornu i zakonitu upravu koja će raditi u interesu Budve, a ne u interesu partijskih sponzora“, zaključio je on.

foto: Demokrate