Ministarka javnih radova Majda Adžović i predsjednik Opštine Žabljak, Radoš Žugić obilježili su danas početak radova na izgradnji savremenog administrativnog objekta namijenjenog radu komunalnog i vodovodnog preduzeća.
„Realizacija ovog projekta ima za cilj unapređenje uslova rada zaposlenih, efikasnije pružanje usluga građanima i modernizaciju komunalne infrastrukture. Planirani objekat projektovan je kao funkcionalna i savremena administrativno-poslovna cjelina koja će objediniti kancelarijske, tehničke i prateće sadržaje neophodne za svakodnevno funkcionisanje službi zaduženih za komunalne djelatnosti i vodosnabdijevanje na teritoriji opštine Žabljak“, saopšteno je iz Ministarstva javnih radova.
Tokom posjete Adžović je održala i sastanak sa Žugićem, na kojem je razgovarano o aktuelnim i planiranim infrastrukturnim projektima, kao i o daljim mogućnostima unapređenja saradnje između državnog i lokalnog nivoa u cilju ravnomjernog razvoja ove sjeverne opštine.
„U okviru planiranih aktivnosti na unapređenju turističke ponude opštine Žabljak, jedan od segmenata odnosi se na adaptaciju postojećeg putnog pravca u dužini od oko dva kilometra koji vodi do skijališta Savin kuk. Na ovaj način, unapređenje putne infrastrukture predstavlja jedan od važnih koraka u daljem razvoju skijališta Savin kuk, kao prepoznatljivog zimskog i planinskog centra na području Durmitora“, naglasili su iz Ministarstva.
foto:MJR
