(VIDEO) Brojni projekti na Žabljaku

Iako je godina tek počela, u Opštini Žabljak već se realizuje niz projekata i pokreću nove inicijative. Nakon određenih nesuglasica i nerazumijevanja, kako unutar vladajuće strukture, tako i između vlasti i opozicije, odbornici su usvojili odluku o izgradnji glavnog gradskog trga sa pratećim sadržajima. Ovim projektom Žabljak bi konačno trebalo da dobije uređenu urbanu zonu. Građane je tokom februara posebno obradovala i vijest da će Fondacija Đoković ulagati u njihov grad, istakao je predsjednik Opštine Žabljak, Radoš Žugić.

Pored toga, ova poddurmitorska opština, koja je imala svoje predstavnike i na Olimpijskim i Paraolimpijskim igrama, još jednom potvrđuje da zimski sportovi imaju značajnu budućnost na Žabljaku.

Prema riječima Žugića, u narednom periodu planirani su brojni infrastrukturni projekti, ali i novi kulturni i sportski sadržaji koji bi trebalo dodatno da unaprijede kvalitet života građana i obogate turističku ponudu grada.

Uz planiranu izgradnju gradskog trga, nova ulaganja i razvoj kulturnih i sportskih sadržaja, lokalna uprava očekuje da će Žabljak u narednom periodu dodatno unaprijediti infrastrukturu i turističke kapacitete, te potvrditi status jednog od najvažnijih zimskih centara u Crnoj Gori.

Marijana Tomić

Foto/video: RTNK

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA