Ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić sastao se danas sa predstavnicima NVO “Mreža za omladinski aktivizam” (MOACG) Davidom Vukićevićem i Magdalenom Joksimović, a naglašen je značaj kontinuiranog dijaloga između vladinih institucija i nevladinih organizacija.
Na sastanku je govoreno iskustavima i idejama o budućim zajedničkim projektima, kao i jačanju saradnje između ministarstva i omladinskih organizacija.
Predstavljene su inicijative i projekti koje je MOACG implementirala u cilju unapređenja položaja i angažovanja mladih ljudi u društvenim procesima.
Predstavnici MOACG su izložili svoje planove za sljedeću godinu, ističući važnost zajedničkog djelovanja.
Ministar sporta i mladih podržao je ove projekte te naglasio značaj kontinuiranog dijaloga između vladinih institucija i nevladinih organizacija.
„Ova posjeta predstavlja nastavak angažovanja Ministarstva sporta i mladih na jačanju saradnje sa svim relevantnim organizacijama koje se tiču položaja mladih u našoj zemlji“, piše u saopštenju.
Foto: Ministarstvo