U KCCG za dan obavljeno preko 1,3 hiljade pregleda

U Poliklinici Kliničkog centra Crne Gore (KCCG), u posljednja 24 sata, obavljena su 1.332 ambulantna pregleda, od čega 224 u Institutu za bolesti djece (IBD).

Iz KCCG su kazali da je u Urgentnom centru zbrinuto 211 pacijenata, a u dnevnim bolnicama 240.

„U istom periodu obavljeno je 50 operativnih zahvata. Na bolničko liječenje primljena su 104 pacijenta, od čega 16 u IBD-u“, navodi se u saopštenju.

Kako se dodaje, u Centru za radiološku dijagnostiku odrađene su 552 dijagnostičke procedure, od čega 102 CT i 32 MR pregleda.

Iz KCCG si rekli da je u Odjeljenju za radiološku dijagnostiku IBD-a odrađeno 68 dijagnostičkih procedura, od čega dva CT i 14 MR pregleda.

„U Centru za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku uzorkovana su 782 pacijenta i odrađeno je 25.461 analiza“, navodi se u saopštenju.

U Porodilištu KCCG-a, u psolednja 24 sata, rođeno je sedam beba.

Foto: Igor Milić

NIKŠIĆ PROGNOZA