Trg nezavisnosti u Podgorici 21. maja biće domaćin muzičkom velikanu Robinu Šulcu, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.
Obilježavanje dvadesetogodišnjice obnove nezavisnosti Crne Gore, navode, predstavlja važan istorijski jubilej kojim naša država potvrđuje svoju utemeljenost u evropskim vrijednostima, kao i svoju snažnu i nepokolebljivu okrenutost budućnosti.
„Ovaj jubilarni program ne predstavlja samo proslavu dvadeset godina savremenog državnog razvoja, već i snažnu potvrdu sposobnosti Crne Gore da bude dio globalne kulturne scene, organizujući događaje po najvišim svjetskim standardima u okviru obilježavanja svog najznačajnijeg državnog praznika. Dolazak Robina Šulca, umjetnika čija muzika povezuje milione ljudi širom svijeta i simbolizuje savremenu globalnu kulturu, šalje jasnu poruku o Crnoj Gori kao modernoj, prosperitetnoj i progresivnoj državi. Sa više od 20 miliona prodatih izdanja, brojnim zlatnim, platinastim i dijamantskim priznanjima, Šulc predstavlja jednog od najuticajnijih producenata današnjice i umjetnika koji obilježava savremenu muzičku scenu“, navodi se u saopštenju Koordinacionog tijela.
Prisustvo ovakvog umjetnika u srcu glavnog grada dodatno, smatraju oni, potvrđuje da je Crna Gora destinacija od najvišeg međunarodnog ugleda sposobna da organizuje događaje i produkcije karakteristične za najveće svjetske metropole, čime se dodatno afirmiše njen kulturni i globalni prestiž.
„Ovaj događaj predstavlja poklon građanima i građankama Crne Gore, kao i brojnim prijateljima i gostima naše države, koji će imati priliku da zajedno obilježe veliki jubilej u atmosferi dobre energije. Centralni program na Trgu nezavisnosti biće besplatan i otvoren za sve posjetioce. Obilježavanjem dvadeset godina obnove nezavisnosti uz jedno od najznačajnijih imena svjetske muzičke scene, Crna Gora još jednom potvrđuje svoju poziciju regionalnog centra kulture i događaja od međunarodnog značaja. Pozivamo građane i posjetioce da 21. maja budu dio posebne večeri na Trgu nezavisnosti u Podgorici“, poručuju oni.
foto: Vlada CG