Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“ – Odjeljenja bezbjednosti Nikšić su identifikovali osobu osumnjičenu da je juče sa spomenika Kralju Nikoli sklonila vijenac i bacila ga u kontejner, te će protiv Lj.K. (44) biti podnijeta prekršajna prijava zbog prekršaja iz člana 7 Zakona o javnom redu i miru, saopšteno je iz Uprave policije.
„Naime, juče je, povodom proslave dana Dana državnosti 13. jula, predsjednik Opštine Nikšić, Marko Kovačević položio vijenac na spomenik Kralju Nikoli na Trgu Slobode.Vijenac je u toku dana od strane tada nepoznatog lica sklonjen, a zatim nagažen i bačen u kontejner, pri čemu je ta radnja fotografisana i objavljena na jednoj društvenoj mreži“, navodi se u saopštenju policije.
Osoba je, kako dodaju, u kratkom roku identifikovana, te su od Lj.K. prikupljena obavještenja na okolnosti navedenog događaja, a ona prekršajno odgovarati zbog prekršaja iz gore navedenog Zakona.
Foto: Tviter