Domar nikšićke Gimnazije u penziji, sedamdesetsedmogodišnji Vladimir Terić tvrdi da i dalje trpi napade učenika te škole i da se najnoviji slučaj uznemiravanja dogodio 10. maja oko 19 sati.
Terića, koji i nakon penzionisanja 2007. godine živi u školskom stanu, 30. aprila u dvorištu Gimnazije pretukli su učenici 19-godišnji J.Ć. i B.Đ. i nanijeli mu lake tjelesne povrede i oni će za to, kao i sam Terić zbog uvreda koje im je uputio, prekršajno odgovarati, jer su po ocjeni tužilaštva prekršili Zakon o javnom redu i miru.
I dok Terić tvrdi da su učenici koji su ga pretukli samo dio sedmočlane grupe učenika koja ga već dvije godine neprestano maltretira i nasrće na njega, iz Gimnazije su demantovali njegove navode da uprava škole i nastavnici takođe imaju probleme sa tim učenicima.
Terić u reagovanju dostavljenom TV Vijesti tvrdi da mu je uprava Gimnazije takvim tvrdnjama nanijela nepravdu i povrijedila čast, a posebno je nezadovoljan postupanjem policije i tužilaštva koji nakon desetak njegovih prijava nijesu krivično procesurali vinovnike kontinuiranih napada.
Terić zato poziva ministarku prosvjete, nauke i inovacija Anđelu Jakšić Stojanović da se sastanu, kako bi joj predočio moguće razloge zbog kojih on i njegova supruga godinama trpe torturu od učenika i kako bi joj predočili način da se njihov problem što prije riješi.
foto: TV Vijesti