Pavličić razgovarala sa predsjednikom suda i predstavnicima lokalne zajednice u Rožajama

Predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Valentina Pavličić boravila je u radnoj posjeti Osnovnom sudu u Rožajama, gdje se sastala sa predsjednikom suda Mirsadom Mujevićem, kao i sa novoizabranim sudijama Rijaldom Zejnelagić i Samirom Murićem, saopšteno je iz Vrhovnog Suda.

Oni navode da je tokom sastanka razgovarano o funkcionisanju suda, unapređenju efikasnosti rada i jačanju kadrovskih kapaciteta, imajući u vidu da je ovaj sud duži vremenski period radio sa samo jednim sudijom. Predsjednica Vrhovnog suda pružila je podršku dosadašnjem radu Osnovnog suda u Rožajama, istakavši da je uvjerena da će dodatno osnaženi kadrovski kapaciteti omogućiti još efikasnije ostvarivanje prava građana i pravovremeno pružanje pravne zaštite.

Predsjednica Pavličić, kako kažu, pohvalila je rukovodstvo suda zbog kvalitetne interne organizacije rada, kao i uspješne realizacije projekta adaptacije i opremanja sudskih prostorija, čime su stvoreni bolji uslovi za rad nosilaca pravosudnih funkcija i zaposlenih, ali i kvalitetnije pružanje usluga građanima.

„U okviru posjete održan je i sastanak sa rukovodiocem Osnovnog državnog tužilaštva u Rožajama Aldinom Kalačem, predsjednikom Opštine Rožaje Rahmanom Husovićem, načelnikom Odjeljenja bezbjednosti Rožaje Vladimirom Delevićem i predstavnikom advokata Mersudinom Dautovićem“, ističu iz Vrhovnog Suda.

Naglasili su da su na sastanku razmatrana pitanja od značaja za unapređenje međuinstitucionalne saradnje, sa posebnim fokusom na obezbjeđivanje kontinuiteta djelotvornog, efikasnog i pravovremenog postupanja pravosudnih institucija u interesu građana.

„Predsjednica Vrhovnog suda naglasila je da snažna saradnja pravosudnih institucija sa lokalnom zajednicom i drugim nadležnim organima predstavlja važan preduslov za jačanje povjerenja građana u pravosudni sistem i vladavinu prava“, poručuju iz Vrhovnog Suda.

Foto: Vrhovnog Suda

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA