MPNI: Odlučeno o pobjednicima Konkursa „20 godina nezavisnosti – 20 godina tvoje budućnosti“

U Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) održan je sastanak žirija na kojem je odlučeno o pobjednicima Konkursa „20 godina nezavisnosti – 20 godina tvoje budućnosti“, povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

„Na Konkurs, koji je bio namijenjen učenicima srednjih škola i studentima, pristiglo je ukupno 125 literarnih radova i 37 likovnih radova. Kada je riječ o srednjoškolcima, prvo mjesto za najbolji literarni rad osvojio je Andrej Barba, učenik JU SMŠ „Danilo Kiš”, Budva, druga nagrada pripala je Emi Perazić, učenici JU Srednja ekonomska škola „Mirko Vešović”, Podgorica i treće mjesto osvojio je Vuk Janičić, učenik JU SMŠ „Ivan Goran Kovačić”, Herceg Novi“, saopšteno je iz MPNI.

Za najbolji likovni rad u kategoriji srednjih škola, kako navode u saopštenju, je rad Ivane Živić, učenice JU SMŠ „Mladost” Tivat, drugonagrađen je rad Ajle Kurpejović, učenice JU Gimnazija „30. septembar”, Rožaje i treće mjesto osvojio je rad Janka Orbovića, učenika JU Gimnazija „Stojan Cerović”, Nikšić.

Kada je riječ o radovima studenata, žiri nije dodijelio nagrade zbog nedovoljnog broja pristiglih radova u obije kategorije.

Žiri je radio u sljedećem sastavu: prof. dr Zdravko Delibašić, doc. dr Jelena Šušanj, mr Tatjana Ćalasan, mr Irena Ivanović, Vidoje Šćepanović, Sanija Šljivančanin i Slađana Bajić Bogdanović.

„Članovi žirija su posebno pohvalili radove srednjoškolaca koji su se odazvali u velikom broju, istakavši snažnu konkurenciju u ovoj kategoriji. Naglasili su da nije bilo lako odlučiti o najboljim radovima, jer pored toga što je bilo zaista kvalitetnih radova, oni predstavljaju i svojevrstan pogled djece i mladih u budućnost naše zemlje, što im daje dodatnu vrijednost. Fondacija Konrad Adenauer obezbjedila je novčane nagrade za najbolje radove. Za prvo mjesto dodjeljuje se 1.000 eura, za drugo mjesto 750 eura i za treće mjesto 500 eura. Nagrade će biti uručene pobjednicima Konkursa na svečanosti koja će biti održana 14. maja u Naučno-tehnološkom parku Crne Gore“, zaključili su.

Projekat realizuje MPNI u saradnji sa Fondacijom Konrad Adenauer.

Foto: MPNI

Prijava
Obavijesti o
0 komentara
Najviše glasova
Najnoviji Najstariji
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA