Predsjednica Skupštine opštine Nikšić, Milica Lalatović Žižić, čestitala je Kurban-bajram reisu Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifatu Fejziću, glavnom imamu za Podgoricu i Niišić Džemu Redžematoviću, nikšićkom imamu Damiru Hodžiću, i svim građanima islamske vjere.
„U ime Skupštine opštine Nikšić, i u svoje ime, najsrdačnije vam čestitam jedan od najvećih praznika islama, uz iskrene želje da blage dane provedete u dobrom zdravlju i raspoloženju. Kurban-bajram simbolizuje spremnost na žrtvu zarad ideala. Ovakva humana ideja i postupanje nalaze se u temelju svakog napretka. Jer, žrtvujući se za bližnje, dijeleći dobro i radost sa komšijama, rodbinom, prijateljima i svima kojima je pomoć potrebna – i sami postajemo bolji. Opština Nikšić će nastaviti da, snažeći veze sa Islamskom zajednicom, snaži multivjerski i multietnički sklad kao jedno od obilježja Nikšića. Uvjerena sam da ćemo zajednički, slaveći univerzalne ljudske vrijednosti, nastaviti da dajemo dodatan impuls Crnoj Gori na putu ka Evropskoj uniji, kao i daljem razvoju grada pod Trebjesom.”, zaključila je Lalatović Žižić.
Foto: SO Nikšić
