(FOTO) Dan opštine Plužine: Postavljen kamen temeljac za izgradnju Sportske hale

Postavljanjem kamena temeljca za izgradnju Sportske hale u Plužinama počelo obilježavanje Dana opštine. Svečanosti prisustvuje predsjednik Opštine Plužine Slobodan Delić, ministar sporta i mladih Dragoslav Ṣ̌ćekić, kao i budući izvođač radova.

I ministar Šćekić i predsjednik Delić saglasni su da su investicije i projekti na teritoriji opštine neophodni i značajni a sve u cilju valorizacije sjevera i sjevernih opština.

Podsjećanja radi, vrijednost investicije sportske hale je oko 5 miliona eura a predviđena je na platou ispred Hrama.

Takođe, zvanično je otvoren park kraj jezera.

Delegacija predvođena predsjednikom i ministrom u nastavku obilaska važnih infrastrukturnih projekata obišla je i sportski teren na otvorenom koji je nedavno rekonstruisan i postavljena je nova podloga.

Ujedno, povodom Dana opštine otvorena je i nova gradska teretana sa dva toaleta i dvije svlačionice te najsavremenijom opremom za ovaj vid rekreacije.

Sa početkom u 18.30 odigraće se finalna utakmica turnira u malom fudbalu koja ima memorijalni karakter u znak sjećanja na Petra i Srđana.

Večeras u gradskom amfiteatru od 22 h nastupaju Bajaga i instruktori.

Dragana Papović
Foto: RTNK

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA