Dautović: Pravde za porodice žrtava Kaluđerskog laza još nema

Navršava se 26 godina od zločina u Kaluđerskom lazu, u kojem su pripadnici Vojske Savezne Republike Jugoslavije ubili 22 civila i ranili još sedam na području Kaluđerskog laza, u blizini Rožaja, istakli su iz Bošnjačke stranke.

„Ovaj zločin bio je i svojevrsna refleksija dešavanja na Kosovu, sa obzirom na to da se radi o pograničnom dijelu između Crne Gore i Kosova, a sve kako bi se pojačao efekat etničkog čišćenja, koje je bilo na snazi“, istakla je odbornica BS u SO Rožaje Amina Dautović.

Porazna je, kako navodi, činjenica da i nakon toliko godina pravosnažne presude nema, niti imena odgovornih.

Dautović je istakla da spomen obilježje žrtvama ne postoji, uprkos inicijativi za podizanje istog, a neutješne porodice žrtava i danas traže adresu za obeštećenje.

„Ovim putem podržavamo pomenutu inicijativu za podizanje spomen obilježja žrtvama zločina u Kaluđerskom lazu, te još jednom pozivamo Tužilaštvo da ispita okolnosti pod kojim su nedužni ljudi ubijeni, te da adekvatno osudi počinioce i nalogodavce ovog zločina. Iako kasno, pružena ruka pravde može biti jedina utjeha za porodice žrtava, a jedini način za izgradnju bolje budućnosti za naše društvo jeste realno suočavanje s prošlošću“, poručuje ona. 

Foto: BS

Pročitajte još:

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA