Sudija uzeo telefon novinarki Raičković

Telefon novinarke Pobjede Ane Raičković biće vještačen kako bi se iz njega izuzeli video snimci i fotografije od 10. novembra prošle godine kada su je, prema optužnici tužiteljke Romine Vlahović, napali kontroverzni biznismen Zoran-Ćoćo Bećirović, njegov sin Luka i tjelohranitelji, Mladen Mijatović i Ljubiša Dukić.

To je danas odlučio sudija Ilija Radulović, koji je danas u sudnici uzeo telefon novinarki Raičković.

“Nemam šta da krijem, sve je tu. Ja poslije ovoga mogu da dam otkazOvo je dodatno poniženje”, kazala je Raičković, predajući sudiji telefon.

Odluku o vještačenju telefona, a što je ranije tražila odbrana optuženih, sudija Radulović je donio nakon što je punomoćnik Raičkovićeve, advokat Srdan Kažić, predložio sudu da pregleda snimak koji je ona sačinila u noći napada, a koji mu je danas predao.

„Odlično”, rekao je branilac optuženih, advokat Danilo Mićović, nakon što je sudija Radulović odbio predlog Kažića da sud izvrši uvid u snimak i odlučio da vještači telefon novinarke, piše Libertas. 

Istovremeno, Mićović je zatražio da sud pribavi listing poziva novinarke Raičković, njenog sina Uroša Gagovića i vjerenika Toma Arapovića, priloživši sudiji izvještaj ljekara specijaliste o navodnoj bolesti novinarke usljed koje je, sumnja, nastalo crvenilo na koži u noći napada, a ne zbog nasrtaja optuženih na nju.

“Izvještaj je pribavljen suprotno članu 13 Zakona o zaštiti ličnih podataka“, negodaovao je odmah advokat Kažić.

Sudija Radulović je, potom, odbio da taj izvještaj uvrsti u dokaz, kao i da pribavi listinge poziva oštećenih.

Vještak je saopštio da je Bećirović bio smanjene uračunljivosti u vrijeme napada na novinarku Pobjede i članove njene porodice, ali ne bitno. Njegov tjelohranitelj, Mladen Mijatović, bio je bitno smanjene mogućnosti da upravlja svojim postupcima u vrijeme izvršenja krivičnog djela nakon udarca koje mu je, navodno, nanio sin Raičkovićeve, Uroš Gagović. Bećirovićev sin Luka je u noći napada bio pijan, što je dovelo do njegove smanjene samokontrole ponašanja.

To proizlazi iz nalaza psihijatrijskog vještačenja, koji je, na današnjem suđenju u Osnovnom sudu u Podgorici, predstavio dr Željko Golubović.  

Foto: Luka Zeković/Vijesti

Pročitajte još:

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA