Ministarstvo zdravlja: Pratimo dešavanja u vezi hapšenja ginekologa

Ministarstvo zdravlja prati aktivnosti nadležnih organa u skladu sa zakonom i etičkim načelima povodom hapšen ja ginekologa iz jedne privatne zdravstvene ustanove u Podgorici.

„Povodom informacija o hapšenju ginekologa u Podgorici, Ministarstvo zdravlja Crne Gore obavještava javnost da sa pažnjom prati sve aktivnosti nadležnih organa koje se odnose na ovaj slučaj. Ministarstvo zdravlja u potpunosti poštuje nadležnosti policijskih i tužilačkih organa i očekuje da će se sve okolnosti događaja detaljno ispitati u skladu sa zakonom i profesionalnim standardima. Bez prejudiciranja bilo čije odgovornosti, Ministarstvo podsjeća da su sigurnost pacijenata, profesionalno i etičko postupanje zdravstvenih radnika, kao i očuvanje povjerenja u zdravstveni sistem, od najvećeg značaja“,saopštili su iz minsitarstva.

„Zdravstveni radnici su dužni da svoj poziv obavljaju u duhu Hipokratove zakletve, uz najviši stepen poštovanja dostojanstva, integriteta i prava svakog pacijenta“, poručuju iz resora ministra Vojislava Šimuna.

foto:Dan

NAJNOVIJE

NIKŠIĆ PROGNOZA