Dva mjeseca traže Mrkića, još se ne zna gdje je

Policija je prije dva mjeseca saopštila da potražuje Aleksandra Mrkića, osumnjičenog da je organizator šverca cigareta i da predvodi kriminalnu grupu, ali gdje je on to još nije poznato. Ne zna se ni da li je Crna Gora komunicirala sa nekom od država u regionu i šire radi eventualnog izručenja. Iz policije nijesu htjeli da saopšte više inofrmacija u intersu istrage. Premijer Dritan Abazović kazao je u avgustu da se traga za Mrkićem, te da Crna Gora nije siurna kuća za kriminalce.

Mrkić je, prema podacima koje je ranije dobio Portal RTCG, često boravio u Emiratima, ali nije poznato da li je tamo i sada i je li sa tom državom bilo komunikacije o eventualnom izručenju.

U međuvremenu, naredbom Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) blokirana je imovina Veljovića i Aleksandra Mrkića. Prema podacima iz katastra, zabrana raspolaganja nepokretnostima upisana je 28. jula ove godine.

„Zabrana raspolaganja po naredbi SDT-a KTI-S.BR.143/20 od 26. jula 2023. godine“, navodi se u katastarskim podacima o imovini Veljovića i Mrkića u Podgorici.

Veljović, Mujo Nikočević i Nikola Mrkić uhapšeni su u 24. jula, a njima je određno zadržavanje do 30 dana. Veljoviću se na teret stavlja da je osumnjičenom vođi kriminalne grupe, Aleksandru Mrkiću odavao službene informacije i tako mu pomagao da izvrši određena djela krijumčarenja. Viši sud u Podgorici odbio je nedavno žalbe branilaca Veljovića, Nikole Mrkića i Muja Nikočevića na odluku tog suda da se trojici osumnjičenih odredi pritvor do 30 dana.

Vršilac dužnosti direktora Uprave policije Nikola Terzić saopštio je u julu za TVCG da su prepiske iz SKY aplikacije bile povod za formiranje predmeta.

Advokat Nikola Martinović, koji zastupa Veljovića, kazao je ranije da se njegov branjenik ne tereti da je učestvovao u krijumčarenju, nego da je Mrkiću saopštio neke podatke koje je, navodno, „mogao da koristi u svojim poslovnim konekcijama“. Saopštio je i da je Veljović na saslušanju negirao krivicu.

Foto: RTCG

NIKŠIĆ PROGNOZA