“Sokoli” na nuli nakon novog poraza u B Ligi nacija

Crnogorski fudbaleri su izgubili od Turske u 3. kolu B Lige nacija.

“Sokoli” su u Samsunu izgubili 1:0 u meču u kojem su imali svoje šanse, ali je domaćin zasluženo osvojio tri boda – donio mu ih je Kahveči i 69. minutu.

TURSKA – CRNA GORA 1:0
Kahveči 69.

TOK MEČA:

TURSKA – CRNA GORA 0:0

Kahveči 69.

UŽIVO:

Kraj utakmice – Turska je slavila 1:0, a Crna Gora doživjela treći poraz u B Ligi nacija u isto toliko mečeva.

90′ – Četiri minuta sudijske nadoknade.

90′ – Debi za Milana Vukotića, koji je zamijenio Bakića.

87′ – Moglo je da bude i 2:0, ali je Nikić odlično reagovao kod udarca Čalhanoglua. Potom je izblokiran Dželik.

Desetak minuta nade za Crnu Goru da može da izbjegne poraz.

76′ – Jovetić i Jovović su napustili teren, ušli su Mugoša i Brnović.

69′ – Vodi Turska 1:0. Strijelac je Kahveči, kojem je ostao lakši dio posla nakon što je stativu pogodio ildiz.

61′ – Prve promjene Prosinečkog – Janković i Osmajić su na terenu umjesto Kuča i Camaja.

55′ – Turska je imala veliku šansu. Prvo je Kokdžu pogodio stativu, a onda je Guler iz odbitka glavom šutirao preko prečke.

50′ – Mogla je to da bude opasnost pred golom Turske, ali je Krstović sporo reagovao.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme:

Poluvrijeme u Samsunu – nema golova u duelu Turske i Crne Gore.

45′ – Tri minuta sudijske nadoknade.

35′ – Crna Gora se konačno oslobodila pritiska i opet bila opasna – Krstović je bio sebičan, izblokiran je iako je imao samog Jovovića.

Vels je na 2:0 na Islandu, sada je strijelac Hari Vilson.

29′ – Dva kornera u razmaku od tridesetak sekundi su izveli naši fudbaleri, a onda je viđen i šut Camaja sa ivice kaznenog prostora.

20′ – Premalo je do sada viđeno od naše selekcije, koja nije ni zaprijetila protivniku. Turska je uputila već devet šuteva ka golu Nikića.

12′ – Velika prilika za domaćina, Demiral je poslije kornera šutirao preko gola.

Vels je poveo protiv Islanda u istoj grupi – 1:0 poslije gola Brenana Džonsona.

7′ – Nikić je zaustavio šut Jilmaza, koji je pokušao glavom.

5′ – Bolji početak Turske. Probao je Čalhanoglu, a onda i Guler.

1′ – Počela je utakmica u Samsunu.

Najava meča

Rival je Turska u Samsunu od 20.45 časova, a “hrabri sokoli” žele prve bodove u grupi nakon što su u septembru izgubili mečeve protiv Islanda u gostima (2:09 i Velsa na svom terenu (2:1).

Crna Gora je opet oslabljena, nema Savića, Jankovića, Vešovića…, a selektor Robert Prosinečki je održao obećanje sa pres konferencije i šansu od prvog minuta dao golmanu Dečića Igoru Nikiću.

Hrvatski stručnjak će ekipi Vinćenca Montele suprotstaviti očekivan sastav:

Tim Crne Gore: Nikić – Marušić, Vujačić, Šipčić, Vukčević – Kuč, Jovović, Bakić – Camaj, Jovetić, Krstović.

Tim Turske: Džakir – Muldur, Demiral, Bardakdži, Kadioglu – Čalhanoglu, Kokdžu – Akgun, Guler, Akturkoglu – Jilmaz.