Partizan slavio u Lučanima, evrogol Kovača

Posle dva mjeseca posta, konačno su se radovali fudbaleri Partizana.

U meču 10. kola Superlige Srbije, crno-beli su u Lučanima pobijedili Mladost sa 3:1 i na taj način napravili reakciju nakon debakla u vječitom derbiju.

Beograđani su poveli u 12. minutu. Nakon kornera sa lijeve strane, Mihajlo Ilić je najbolje reagovao u kaznenom prostoru i loptu glavom poslao u mrežu. Igrao se 26. minut kada je Đorđe Jovanović iskoristio priliku koja mu se ukazala i duplirao prednost svoje ekipe. Imali su crno-beli nakon toga još nekoliko prilika, pogodili su prvo stativu, pa onda i prečku, a onda je u poslednjim trenucima prvog dijela Mladost smanjila. Sa 11 metara je pogodio Pejović i tako nagovijestio mnogo interesantnije drugo poluvrijeme.

Međutim, sve dileme oko pobjednika je razriješio Stefan Kovač, koji je u 57. minutu evrogolom postavio konačnih 1:3.