Jedinstvo savladalo Sutjesku

Sutjeska je u Bijelo Polje otputovala nakon dvije vezane pobjede pod vođstvom novog trenera Milije Savovića, ali u duelu sa Jedinstvo Francom je morala da se pomiri s drugim porazom u sezoni.

Bjelopoljci su slavili 2:0, oba gola su postigli u drugom poluvremenu, pogotovo će se pamtiti onaj koji je djelo Žarka Koraća.

Najbolji strijelac u istoriji crnogorske lige je pogodio u 57. minutu iz slobodnog udarca – uradio je to udarcem sa dvadesetak metara s desne strane kada je pogodio dalji ugao gola koji je čuvao Vladan Giljen.

Nije se Jedinstvo zadovoljavalo minimalnom prednošću, a tačku na trijumf je stavilo u 79. minutu.

Rezervista Petar Bogdanović je dobio loptu na četrdesetak metara od svog gola i krenuo u solo prodor – prošao je pored dva igrača Nikšićana, a onda sa dvadesetak metara, uz lošu reakciju golmana Giljena, postavio konačan rezultat.

Jedinstvo je tako stiglo do trećeg trijumfa u sezoni, ali i prvog nakon četiri utakmice u kojima je osvojilo samo bod…